DOMEK KULTURY

 

kino pod chmurkąWejście w nowy rok szkolny 2014/2015 było dla mieszkańców Księża o tyle inne od poprzednich, że na osiedlu działy się rzeczy dotychczas niewidziane: a to kino pod chmurką, a to chmurki z portretami, a to wreszcie chmury na sznurach... Dzięki akcji "Gotowi do STAR-tu", przygotowanej przez Bożenę Mateusiak, kierowniczkę filii nr 46 Miejskiej Biblioteki Publicznej, a współtworzonej przez Fundację Domek Kultury i wielu wolontariuszy, udało się ożywić osiedlowe alejki i wprowadzić zwyczaj cotygodniowego spotykania się podczas rozmaitych zajęć. Projekt został dobrze przyjęty, mieszkańcy chętnie brali udział w proponowanych zabawach i wycieczkach, słowem – wielu zadowolonych uczestników i wiele miłych słów pod adresem organizatorów.

książka na KsiężuObecnie realizowany jest projekt  "Książka na Księżu". Projekt ten skierowany jest do czytających, dla planujących czytać, dla lubiącychaleniemającychczasunaczytanie, dla dorosłych i dla dzieci, dla mieszkańców osiedla Księże i dla zaprzyjaźnionych mieszkańców innych osiedli, dla fanów polskiej literatury i polskiej ilustracji, dla spokojnych i rozbieganych, dla zmęczonych i zrelaksowanych, dla wszystkich, którzy mają ochotę się przyłączyć.

 

AnkietaChcielibyśmy kontynuować podobne działania, angażując mieszkańców w aktywności na pograniczu kultury, sztuki i rozrywki. Liczymy, że po sukcesie "Gotowych do STAR-tu" (projekt finansowany był w ramach mikrograntu z Europejskiej Stolicy Kultury) narodzą się i inne, równie interesujące tematycznie projekty. Tymczasem chcemy zachęcić Państwa do wyrażania swoich opinii – dystrybuowana do skrzynek ankieta (oznaczona logo Domku Kultury) ma na celu zbadanie, jakie mają Państwo zainteresowania, jakich zajęć oczekują, w czym chcieliby wziąć udział. Prosimy o wypełnienie kwestionariusza i wrzucenie go do pojemnika w aptece na ulicy Chorzowskiej. Państwa wypowiedzi weźmiemy pod uwagę przy tworzeniu kolejnych projektów dla mieszkańców Księża. I dziękujemy za współpracę przy wieszaniu chmur – dzięki Państwa zaangażowaniu kilka tysięcy osób miało szansę obejrzeć nasze osiedle z zupełnie innej strony – i zachwycić się nim. Bo przecież to fantastyczne miejsce.

   
© ALLROUNDER