To były szalenie emocjonujące tygodnie – bardzo się niepokoiliśmy, czy pandemia nie pomiesza nam szyków i nie zniechęci potencjalnych uczestników do czynnego udziału w konkursie.

Ale wygraliśmy z wirusem przynajmniej na tym froncie :)

 

Nadeszło 45 prac, z czego 40 spełniło wszystkie wymogi formalne i mogło zostać poddane pod ocenę komisji konkursowej. To również było wyzwanie – ze względu na obowiązujący w kraju zakaz organizowania spotkań w związku z pandemią Covid-19, komisja musiała zostać zwołana w trybie online i obradować za pośrednictwem platformy Webex. Łatwiej i przyjemniej obradowałoby się z pewnością w trybie rzeczywistym, ale nie zmienia to faktu, że komisja się spotkała, prace zostały wybrane zgodnie z założeniami regulaminu konkursu i wreszcie możemy przestawić laureatów.

 

Przypomnijmy: celem konkursu „Oto jest Księże Małe”, realizowanego z okazji 25-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej „Księże Małe”, było wyłonienie 10 projektów pocztówek promujących osiedle.

Jury brało pod uwagę następujące kryteria:

  • trafność doboru tematu pracy
  •  jakość wykonania
  •  pomysłowość
  •  ilość i jakość informacji

 

Decyzją Komisji przyznano I, II, III miejsce oraz 7 wyróżnień:

I miejsce     Mateusz Drygas (nagroda w wysokości 1000 zł):

II miejsce    Berenika Wojciechowska (nagroda w wysokości 500 zł)

III miejsce  Kamil Gałczyński (nagroda w wysokości 250 zł):

 

wyróżnienia (wydrukowanie pracy w formie pocztówki):

Małgorzata Gawlik, Joanna Opalska-Brzecka, Feliks Marciniak, Magdalena Bacińska, Magdalena Pierucka, Agnieszka Klausek, Antoni Szczukiewicz.

 

Z uzasadnień komisji:

„Mateusz Drygas: pasuje zarówno do ramki na ścianie, jak i do wysłania do cioci, która lubi kwiaty.”

„Berenika Wojciechowska: idealne wklejenie modernistycznej zabudowy w osobliwy i rozpoznawalny element osiedla – wiszące pranie."

„Kamil Gałczyński: świetny pomysł i wykonanie. Widać wykształcenie artystyczne. Praca nawiązuje do rozpowszechnionego na terenie Wrocławia wizerunku Krasnala. Dobry pomysł, aby i na naszym osiedlu zagościł krasnal.”

„Magdalena Pierucka: interesujące rozwiązanie graficzne – połączenie architektury z elementami przyrody; śmiałe operowanie kontrastem – połączenie „brutalizmu” z subtelnością; niekonwencjonalne podejście do tematu.”

„Joanna Opalska-Brzecka: prostota i zarazem celność przekazu – wizja osiedla jako przyjaznego do życia; odważna syntetyczna interpretacja; ciekawe rozwiązanie graficzne; promowanie aktywności fizycznych.”

„Małgorzata Gawlik: zgrabne połączenie fotografii i malarstwa; wprowadzenie rajskich motywów do przestrzeni kojarzonej z „szarą rzeczywistością”; osadzenie życia miejskiego w kontekście środowiska naturalnego; jakość.”

 

Chcemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie – liczba zgłoszonych prac i ich poziom bardzo utrudniły pracę komisji, która do ścisłego finału mogła zakwalifikować jedynie 10 projektów; wśród niezakwalifikowanych znajduje się jeszcze wiele takich, które również przykuły uwagę Jurorów.

 

Uczestnikom bardzo gratulujemy!

 

PRZEDSTAWIAMY PRACE NAGRODZONE I WYRÓŻNIONE:

                 

Zgodnie z regulaminem laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie/emailowo o wygranej i sposobie odebrania nagrody.

 

REGULAMIN [link do pdfa]

ANEKS DO REGULAMINU [link do pdfa]

ANEKS NR 2 [link do pdfa]

 

 

 

Szanowni Państwo – Członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej „Księże Małe”,

w poprzednich latach zwykle pod koniec maja zarząd podejmował uchwały o zwołaniu corocznego Walnego Zgromadzenia i zawiadamiał o terminie i porządku obrad. W obecnej sytuacji, w dobie epidemii i licznych ograniczeń (w szczególności zakazu wszelkich zgromadzeń powyżej 50 osób) oraz obowiązku dystansowania społecznego zarząd Spółdzielni zmuszony jest wstrzymać się z wyznaczeniem konkretnej daty tego zebrania.

Dodatkowo wskazujemy, że ustawodawca w przepisie artykułu 90* ustawy z dnia  31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw przewidział nowy termin zwołania i odbycia walnego zgromadzenia, który wynosi 6 tygodni od zakończenia epidemii.

Zarząd SM „Księże Małe” jest przygotowany do przeprowadzenia Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni i gdy tylko będzie taka możliwość zostaną Państwo powiadomieni o terminie, miejscu i porządku obrad.

                                                                                                                                        

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu zwrócił się z prośbą do Spółdzielni o podjęcie wspólnej inicjatywy polegającej na udzielaniu pomocy w składaniu i sprawniejszym rozpatrywaniu wniosków o przyznanie dodatku mieszkaniowego mieszkańcom Spółdzielni.

W obecnym czasie, gdy załatwianie wszelkich spraw życiowych jak i urzędowych jest bardzo utrudnione ważne jest, aby wyjść naprzeciw osobom, które mają trudną sytuację finansową i ubiegają się o dodatki mieszkaniowe.

Druki są dostępne na stronie MOPS, wypełnione dokumenty wraz z załącznikami należy wrzucić do skrzynki obok wejścia do Spółdzielni, po potwierdzeniu wniosek - razem z innymi dokumentami - zostanie przekazany bezpośrednio do punktu M.O.P.S. przy ul. Hubskiej 30/32

*szczegóły na stronie MOPS:  https://mops.wroclaw.pl/formy-pomocy/dodatek-mieszkaniowy lub pod tel.71 782 23 46 / 71 782 23 48

PISMO Z MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

DODATEK MIESZKANIOWY KROK PO KROKU

 

 

Szanowni Mieszkańcy.

W związku z rosnącą liczbą przypadków zachorowań na koronawirusa prosimy mieszkańców osiedla o ograniczenie osobistych kontaktów ze Spółdzielnią i zgłaszanie spraw drogą telefoniczną lub e-mail.

 

W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się epidemii wywołanej przez koronawirus, apelujemy do Mieszkańców  o zapoznanie się z poniższym komunikatem i stosowaniem się do wskazówek w nim zawartych:

 

plakat korona wirus

 

Szanowni Państwo,

       Informujemy, że dyżury członków Rady Nadzorczej

Spółdzielni Mieszkaniowej "Księże Małe" odbędzie się

w czwartek 20 LUTEGO 2020 r.

w godzi. 17:00 – 18:00

w sali konferencyjnej przy ulicy Tarnogórskiej 1 we Wrocławiu.

                                                                                                      

                                                                                                                             Serdecznie zapraszamy          

                                                                                                                  Rada Nadzorcza