To były szalenie emocjonujące tygodnie – bardzo się niepokoiliśmy, czy pandemia nie pomiesza nam szyków i nie zniechęci potencjalnych uczestników do czynnego udziału w konkursie.
Ale wygraliśmy z wirusem przynajmniej na tym froncie :)
Nadeszło 45 prac, z czego 40 spełniło wszystkie wymogi formalne i mogło zostać poddane pod ocenę komisji konkursowej. To również było wyzwanie – ze względu na obowiązujący w kraju zakaz organizowania spotkań w związku z pandemią Covid-19, komisja musiała zostać zwołana w trybie online i obradować za pośrednictwem platformy Webex. Łatwiej i przyjemniej obradowałoby się z pewnością w trybie rzeczywistym, ale nie zmienia to faktu, że komisja się spotkała, prace zostały wybrane zgodnie z założeniami regulaminu konkursu i wreszcie możemy przestawić laureatów.
Przypomnijmy: celem konkursu „Oto jest Księże Małe”, realizowanego z okazji 25-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej „Księże Małe”, było wyłonienie 10 projektów pocztówek promujących osiedle.
Jury brało pod uwagę następujące kryteria:
- trafność doboru tematu pracy
- jakość wykonania
- pomysłowość
- ilość i jakość informacji
Decyzją Komisji przyznano I, II, III miejsce oraz 7 wyróżnień:
I miejsce Mateusz Drygas (nagroda w wysokości 1000 zł):
II miejsce Berenika Wojciechowska (nagroda w wysokości 500 zł)
III miejsce Kamil Gałczyński (nagroda w wysokości 250 zł):
wyróżnienia (wydrukowanie pracy w formie pocztówki):
Małgorzata Gawlik, Joanna Opalska-Brzecka, Feliks Marciniak, Magdalena Bacińska, Magdalena Pierucka, Agnieszka Klausek, Antoni Szczukiewicz.
Z uzasadnień komisji:
„Mateusz Drygas: pasuje zarówno do ramki na ścianie, jak i do wysłania do cioci, która lubi kwiaty.”
„Berenika Wojciechowska: idealne wklejenie modernistycznej zabudowy w osobliwy i rozpoznawalny element osiedla – wiszące pranie."
„Kamil Gałczyński: świetny pomysł i wykonanie. Widać wykształcenie artystyczne. Praca nawiązuje do rozpowszechnionego na terenie Wrocławia wizerunku Krasnala. Dobry pomysł, aby i na naszym osiedlu zagościł krasnal.”
„Magdalena Pierucka: interesujące rozwiązanie graficzne – połączenie architektury z elementami przyrody; śmiałe operowanie kontrastem – połączenie „brutalizmu” z subtelnością; niekonwencjonalne podejście do tematu.”
„Joanna Opalska-Brzecka: prostota i zarazem celność przekazu – wizja osiedla jako przyjaznego do życia; odważna syntetyczna interpretacja; ciekawe rozwiązanie graficzne; promowanie aktywności fizycznych.”
„Małgorzata Gawlik: zgrabne połączenie fotografii i malarstwa; wprowadzenie rajskich motywów do przestrzeni kojarzonej z „szarą rzeczywistością”; osadzenie życia miejskiego w kontekście środowiska naturalnego; jakość.”
Chcemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie – liczba zgłoszonych prac i ich poziom bardzo utrudniły pracę komisji, która do ścisłego finału mogła zakwalifikować jedynie 10 projektów; wśród niezakwalifikowanych znajduje się jeszcze wiele takich, które również przykuły uwagę Jurorów.
Uczestnikom bardzo gratulujemy!
PRZEDSTAWIAMY PRACE NAGRODZONE I WYRÓŻNIONE:
Zgodnie z regulaminem laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie/emailowo o wygranej i sposobie odebrania nagrody.
ANEKS DO REGULAMINU [link do pdfa]