To były szalenie emocjonujące tygodnie – bardzo się niepokoiliśmy, czy pandemia nie pomiesza nam szyków i nie zniechęci potencjalnych uczestników do czynnego udziału w konkursie.

Ale wygraliśmy z wirusem przynajmniej na tym froncie :)

 

Nadeszło 45 prac, z czego 40 spełniło wszystkie wymogi formalne i mogło zostać poddane pod ocenę komisji konkursowej. To również było wyzwanie – ze względu na obowiązujący w kraju zakaz organizowania spotkań w związku z pandemią Covid-19, komisja musiała zostać zwołana w trybie online i obradować za pośrednictwem platformy Webex. Łatwiej i przyjemniej obradowałoby się z pewnością w trybie rzeczywistym, ale nie zmienia to faktu, że komisja się spotkała, prace zostały wybrane zgodnie z założeniami regulaminu konkursu i wreszcie możemy przestawić laureatów.

 

Przypomnijmy: celem konkursu „Oto jest Księże Małe”, realizowanego z okazji 25-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej „Księże Małe”, było wyłonienie 10 projektów pocztówek promujących osiedle.

Jury brało pod uwagę następujące kryteria:

  • trafność doboru tematu pracy
  •  jakość wykonania
  •  pomysłowość
  •  ilość i jakość informacji

 

Decyzją Komisji przyznano I, II, III miejsce oraz 7 wyróżnień:

I miejsce     Mateusz Drygas (nagroda w wysokości 1000 zł):

II miejsce    Berenika Wojciechowska (nagroda w wysokości 500 zł)

III miejsce  Kamil Gałczyński (nagroda w wysokości 250 zł):

 

wyróżnienia (wydrukowanie pracy w formie pocztówki):

Małgorzata Gawlik, Joanna Opalska-Brzecka, Feliks Marciniak, Magdalena Bacińska, Magdalena Pierucka, Agnieszka Klausek, Antoni Szczukiewicz.

 

Z uzasadnień komisji:

„Mateusz Drygas: pasuje zarówno do ramki na ścianie, jak i do wysłania do cioci, która lubi kwiaty.”

„Berenika Wojciechowska: idealne wklejenie modernistycznej zabudowy w osobliwy i rozpoznawalny element osiedla – wiszące pranie."

„Kamil Gałczyński: świetny pomysł i wykonanie. Widać wykształcenie artystyczne. Praca nawiązuje do rozpowszechnionego na terenie Wrocławia wizerunku Krasnala. Dobry pomysł, aby i na naszym osiedlu zagościł krasnal.”

„Magdalena Pierucka: interesujące rozwiązanie graficzne – połączenie architektury z elementami przyrody; śmiałe operowanie kontrastem – połączenie „brutalizmu” z subtelnością; niekonwencjonalne podejście do tematu.”

„Joanna Opalska-Brzecka: prostota i zarazem celność przekazu – wizja osiedla jako przyjaznego do życia; odważna syntetyczna interpretacja; ciekawe rozwiązanie graficzne; promowanie aktywności fizycznych.”

„Małgorzata Gawlik: zgrabne połączenie fotografii i malarstwa; wprowadzenie rajskich motywów do przestrzeni kojarzonej z „szarą rzeczywistością”; osadzenie życia miejskiego w kontekście środowiska naturalnego; jakość.”

 

Chcemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie – liczba zgłoszonych prac i ich poziom bardzo utrudniły pracę komisji, która do ścisłego finału mogła zakwalifikować jedynie 10 projektów; wśród niezakwalifikowanych znajduje się jeszcze wiele takich, które również przykuły uwagę Jurorów.

 

Uczestnikom bardzo gratulujemy!

 

PRZEDSTAWIAMY PRACE NAGRODZONE I WYRÓŻNIONE:

                 

Zgodnie z regulaminem laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie/emailowo o wygranej i sposobie odebrania nagrody.

 

REGULAMIN [link do pdfa]

ANEKS DO REGULAMINU [link do pdfa]

ANEKS NR 2 [link do pdfa]